Българският национал Петко Христов игра седем минути за Специя при победата с 2:0 над Каляри в мач от 29 кръг на Серия „А“.

Даниел Верде пропусна дузпа за домакините в 36-ата минута, но в 55-ата той асистира за попадението на Мартин Ерлич.

Рей Манай удвои аванса на Специя четвърт час преди края на срещата, а в 83-ата Христов се появи в игра на мястото на Симоне Бастони.

Така Специя сложи край на серията си от четири поредни загуби и спечели важна победа в битката си за запазване на мястото в Серия „А“ и с актив от 29 точки заема 15-о място, на седем пред зоната на изпадащите. Каляри е 17-и с 25 пункта.

Последният в класирането Салернитана направи домакинско 2:2 със Сасуоло. Федерико Бонацоли даде ранен аванс на „морските кончета“ в осмата минута, но още до 30-ата гостите обърнаха чрез Джанлука Скамака и Хамед Жуниор Траоре.

Милан Джурич изравни за домакините девет минути преди края. Салернитана е на последното 20-о място с 16 точки, докато Сасуоло е десети с 40.