Албания загуби в Тирана от Франция с 1:2 в среща от Група “D” на евроквалификациите. „Петлите” дръпнаха напред след 2 ранни гола, но допуснаха един в своята врата и накрая трепериха до последно за трите точки.

Първото попадение в двубоя бе дело на нападателя на Реал Мадрид Карим Бензема в 11-ата минута. Само 7 минути по-късно желаният от Арсенал халф на Рен Ян Мвила вкара още едно попадение и затвърди преднината на гостите – 0:2. Веднага след почивката голмайсторът на Чезена Ейрон Богдани намали резултата за 1:2 и върна надеждите на препълнените трибуни в Тирана. До края домакините пробваха да натиснат, а гостите владееха повече, като често опитваха и на контри да изненадат съперника. В крайна сметка късметът не се усмихна на нито един от двата състава и Франция заслужено взе трудна победа.

След победата си „петлите” са еднолично на върха в групата с 16 точки от 7 мача, а Албания остава на предпоследното пето място с 8 точки.

Албания - Франция 1:2
0:1 Карим Бензема (11), 0:2 Ян Мвила (18), 1:2 Ерион Богдани (46)