Северните ни съседи започнаха доста добре мача набързо дръпнаха с 2:0. Точни за състава на Виктор Пицурка бяха бившият футболист на ЦСКА Флорентин Петре в 5-ата минута и Дорин Гоян в 17-ата. До края на първото полувреме “петлите” намалиха за 2:1 след гол на Франк Рибери в 37-ата минута. След почивката Йоан Горкюф в 69-та минута оформи и крайното 2:2, за да си разделят двата отбора по една точка.

В друг мач от тази група Сърбия резонно победи с 3:0 Литва и оглави временното класиране. Иванович откри резултата в 6-ата минута, а в 34-та Милош Красич удвои преднината на “плавите”. След почивката в 74-ата минута Климавичиус от Литва бе изгонен с директен червен картон и остави своя тим с човек по-малко до края на мача. Крайното и класическо 3:0 пък оформи Никола Жигич в 82-ата минута. /БЛИЦ