Брест завърши 1:1 с гостуващия Реймс в мач от 33-ия кръг във френската Лига 1.

Маршал Мунетси даде аванс гостите в 25-ата минута, но Брест успя да изравни в първата минута от добавеното време на мача чрез Лилиан Брасие. До края на мача обаче „пиратите“ не успяха да намерят второ попадение и логично двубоят завърши при равенство.

След това равенство „пиратите“ остават на 3-то място с 58 точки, но е сериозно заплашен да бъде изместен от четвъртия Лил, който е с 55 точки, в борбата за първите три места, които дават право на участие в Шампионска лига. Реймс пък е на 10-то място с 41 точки.

В друг мач, който се изигра по същото време Ница се наложи над Льо Авър с 1:0, като единственото попадение в срещата падна в 12-ата минута, когато Джереми Бога се разписа във вратата на новака. Ница е на 5-то място с 54 точки, като все още има математически шанс за излаз в топ 3 и местата, даващи право на участие в Шампионска лига, докато Льо Авър е на 15-то място с 32 точки и продължава да се бори за спасяването си.