Клаудио Писаро се отчете с гол и асистенция за победата на Вердер с 3:0 над Хановер в мач от 25 кръг на Бундеслигата. Победата остави тима от Бремен на последното от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Хановер пропусна няколко удобни положения за гол, при които можеше да вземе аванс в резултата. Писаро откри резултата в 31-ата минута с 16-ия си гол за сезона. Преди това той имаше и друга възможност, но не успя да преодолее вратаря Рон-Роберт Цийлер.

В 49-ата минута Себастиан Прьодъл уврои аванса на домакините, след като засече пас на Мехмет Екичи от фаул. Седем минути по-късно Писаро изведе Маркус Розенберг срещу Цийлер и шведът би под краката на вратаря.

Въпреки победата Вердер остана на шесто място. “Зелено-белите” вече имат актив от 39 точки и дръпнаха с 4 точки на Хановер, който е седми.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 7:1
1:0 Марио Гомес (5), 2:0 Ариен Робен (12-дузпа), 3:0 Тони Кроос (18), 4:0 Ариен Робен (29), 5:0 Марио Гомес (35), 6:0 Марио Гомес (48), 7:0 Франк Рибери (58), 7:1 Луис Густаво (85-авт.)
10.03.12
16:30 ч.
Майнц 05 - Нюрнберг 2:1
1:0 Николай Мюлер (2), 2:0 Мохамед Зидан (22), 2:1 Даниел Дидави (64)
Волфсбург - Байер (Леверкузен) 3:1
0:1 Щефан Кислинг (2), 1:1 Патрик Хелмес (33), 2:1 Ашкан Дежага (45), 3:1 Михал Кадлец (61-авт.)