Шампионът Астра победи с 3:2 при визитата си на ЧСМС Яши в среща от 25-ия кръг на румънската Лига 1. Официалния дебют за гостите направи българският вратар Пламен Илиев, който се появи в игра за тима от Гюргево на полувремето на мястото на Силвио Лунг и до края на мача не допусна гол.

Даниел Никулае (12) даде преднина на Астра, но домакините направиха пълен обрат до почивката с голове на Каталин Стефанеску (38) и Андрей Кристеа (43-дузпа).

През втората част гостите на свой ред обърнаха резултата с попадения на Кристиан Сапунару (57-дузпа) и Филипе Тешейра (72).

Така Астра записа седми пореден успех в първенството и заема трета позиция с 41 точки, но изостава на 10 от лидера Виторул. ЧСМС Яши е десети с 26 точки.