Волунтари победи Астра (Гюргево) с 3:1 в мач от румънската Лига 1. Вратарят Пламен Илиев излезе титуляр за гостите и остана на терена до края на срещата. Защитникът Венелин Филипов беше в групата на домакините, но не се появи в игра.

Волунтари поведе в 18-ата минута, когато Ерико от гостите си отбеляза автогол след центриране от десния фланг и неуспешен опит да изчисти топката.

В 36-ата обаче Силвиу Балауре изравни - 1:1. След почивката надмощието на Волунтари стана по-осезателно и резултатът не закъсня. Лауренциу Маринеску от дузпа в 63-ата минута вкара за 2:1,  а крайното 3:1 оформи Алекс Тудорие само секунди по-късно.

В класирането Астра е на 10-о място с 3 точки, а единственият тим с две победи и пълен актив е ФКСБ.