Том (Томск), в който играе българският защитник Пламен Николов, победи по драматичен начин Металург - Кузбас (Новокузнецк) с 3:2 като гост в мач от 12-ия кръг на руската Първа дивизия. Бившият национал бе титуляр и игра до 59-ата минута, когато бе сменен от Зотов. Бендз откри за гостите в 28-ата минута, а Ткачук изравни 10 по-късно.

Келеменко изведе домакините напред секунди преди почивката от дузпа. Димидко вкара за 2:2 в 62-ата минута. В 3-ата минута на добавеното време самият Сорокин довърши домакините с гол от дузпа за крайното 2:3. Том е лидер във временното класиране с 26 точки, Урал е втори с 22, СКА- Енергия 22, Нефтохимик 19 и др. В Томск на проби през лятната пауза беше и вечният голмайстор на Монтана в “А” група Луис Едуардо. Бразилецът обаче не се разбра за личните си условия и скоро след това подписа с новака в нашия елит Етър.