Българският национал Алекс Петков подписа 3-годишен договор с Кифисия, но преминаването му при гърците предизвика скандал. Досегашният му клуб Шльонск (Вроцлав) обяви, че трансферът е извършен без тяхно одобрение. Поляците твърдят, че Петков е нарушил действащия си договор.
Шльонск излезе с официално изявление по случая. Поляците твърдят, че ще потърсят съдебна отговорност както от футболиста, така и от новия му клуб. Според Шльонск, Петков е прекратил едностранно договора си, оправдавайки се с „незаконно изключване от тренировки и мачове на първия отбор без спортни или дисциплинарни причини“ – нещо, което клубът категорично отрича.
От Вроцлав уточняват, че българинът е започнал предсезонната подготовка с тима, присъствал е на лагера, участвал е във всички тренировки и е бил в постоянен контакт със спортния директор относно бъдещия си трансфер. Те твърдят още, че изпадането на отбора от полската Екстракласа е наложило търсене на ново място за играча, но при условия, удовлетворяващи и двете страни. В последните дни Шльонск е отхвърлил оферта от чужбина, която е счел за недостатъчна спрямо пазарната стойност на Петков, което според клуба е предизвикало напрежение и е довело до решението му да скъса договора.
Поляците обясняват още, че са претърпели щети от действията на българина и претендират за обезщетение в размер на откупната клауза, предвидена в договора му. Освен това ще настоява за солидарна отговорност на Кифисия, ако се докаже, че гърците са склонили Петков да наруши контракта си, както и за забрана на трансфери и дисквалификация на футболиста в максималния срок, позволен от регламента.