Бразилският отбор Чапекоензе постигна първа победа в официален мач след трагедията, която се случи в края на ноември миналата година. Тогава при самолетна катастрофа близо до Меделин (Колумбия) загинаха почти всички футболисти на тима, който пътуваше за двубой от турнира за Копа Судамерикана. Сред загиналите бе и бившият футболист на българския ЦСКА Фелипе Машадо.

Чапекоензе победи с 2:1 Интернасионал (Лажис) в 1-ия кръг от първенството на щата Санта Катарина. Първият гол след трагедията реализира Нилтиньо в 6-ата минута. Второто попадение добави Велингтон Паулиста в 42-ата.

Новият състав на Чапеконзе беше сформиран веднага след трагедията, а подготовката премина основно при домашни условия въпреки предложените помощи от други клубове и организации.

Спортният директор на клуба Руй Коща обяви, че номерата на загиналите играчи повече няма да бъдат използвани. В 71-ата минута (толкова бяха загиналите) срещата бе прекъсната, а публикута стана на крака, за да отдаде дължимото на героите с аплодисменти.