Слабакът Източен Тимор започна с победа квалификациите за Мондиал 2018, след като се наложи с 4:1 над Монголия в Дили. Това беше първи мач в света от квалификационния цикъл за първенството в Русия след три години.

Успехът е едва четвърти в историята на Източен Тимор като член на ФИФА (след 2005 г.). Нападателят Чикито Филипе до Кармо реализира първите два гола в квалификациите за световното първенство, в които през следващите три години общо 208 членове на ФИФА ще изиграят над 800 мача.

Феновете бяха изпълнили 10-хилядния капацитет на Градския стадион в Дили, а за тези, които останаха отвън, имаше разположен голям екран. Всички те бяха зарадвани от попаденията на До Кармо, известен като Кито, в 7-ата и 10-ата минута.

Натурализираният бразилец Родриго Силва вкара третия гол за Източен Тимор в 89-ата минута, а резервата Нето се разписа в добавеното време. Батмонкхийн Еркхембаяр беше точен за Монголия. Реваншът в Улан Батор е във вторник.