Алан Пардю дебютира с победа начело на Нюкасъл, след като “свраките” се наложиха с 3:1 над Ливърпул в мач от 17 кръг на Висшата лига.

Домакините открипа резултата след четвърт час игра чрез Кевин Нолан. “Червените” стигнаха до изравнително попадение в началото на второто полувреме. Сол Кембъл не изчисти убедително с глава, топката попадна в Дирк Кайт и след изстрела на холандеца и лек рикошет се озова във вратата на Тим Крул.

След това и двата тима пропуснаха удобни положения за гол, преди Джоуи Бартън да вкара второ попадение за “свраките” в 80-ата минута при разбъркване в наказателното поле на Пепе Рейна. В добавеното време и Анди Керъл се разписа с удар от 25 метра./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 17 КРЪГ
От 11 декември (събота)
Астън Вила – Уест Бромич 2:1
1:0 Стюърт Даунинг (25), 2:0 Емил Хески (80), 2:1 Пол Шарнър (90)

Евертън – Уигън 0:0

0:1 Дъдли Кембъл (48)

0:1 Яя Туре (30), 0:2 Робърт Грийн (73-автогол), 0:3 Адам Джонсън (81), 1:3 Джеймс Томкинс (89)

Нюкасъл – Ливърпул 3:1
1:0 Кевин Нолан (15), 1:1 Дирк Кайт (49), 2:1 Джоуи Бартън (80), 3:1 Анди Керъл (90+1)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 12 декември (неделя) от 15:30 часа
Болтън – Блекбърн
Баланс: 142 мача, 56 победи за Болтън, 33 равенства, 53 победи за Блекбърн

Уулвърхемптън - Бирмингам Нова Спорт
Баланс: 118 мача, 55 победи за Уулвърхемптън, 27 равенства, 36 победи за Бирмингам

На 12 декември (неделя) от 18:00 часа
Тотнъм – Челси Диема
Баланс: 124 мача, 43 победи за Тотнъм, 29 равенства, 52 победи за Челси

На 13 декември (понеделник) от 22:00 часа
Манчестър Юнайтед – Арсенал Нова Спорт
Баланс: 182 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 66 победи за Арсенал

* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство