Българският национал Петко Христов дебютира с победа за новия си отбор Специя. Това стана при победата с 3:1 над Порденоне като гост в мач от купата на Италия.

22-годишният бранител започна като титуляр и остана на терена през целия мач. Мартин Ерлич с глава откри за „орлите“ в 39-ата минута, а в добавеното време на първата част Димитриос Никалоу удвои с удар извън наказателното поле.

В 51-ата минута Петко Христов събори резервата Михаел Фолоруншо в наказателното поле и потърпевшият беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Седем минути преди края и Специя получи дузпа в своя полза, а Ебрима Фоли не сбърка при изпълнението. Така Специя се класира за втория кръг на турнира, където ще приеме победителя от мача между Парма и Лече.

На 23 август от 19:30 часа Петко Христов и неговите съотборници гостуват на Каляри в първия си мач за сезона в Серия „А“.