Ливърпул започва с победа новия сезон във Висшата лига. Мърсисайдци победиха с 2:0 като гост новака Ипсуич в официалния дебют на новия си мениджър Арне Слот, който през лятото наследи на поста Юрген Клоп. Двубоят беше наблюдаван и от новия акционер на тима от "Портман Роуд" - музикантът Ед Шийрън.

Гостите решиха мача с два гола за пет минути след почивката. Първо в 60-ата минута Диого Жота даде аванс за Ливърпул, а след още пет Мохамед Салах удвои. Това беше деветият гол на египтянина в откриващ мач за сезона, с което се превърна в най-резултатния футболист по този показател във Висшата лига. Предишното постижение се държеше от легендата на Челси Франк Лампард, който има осем попадения на старта.

В следващия кръг "трактористите" гостуват на шампиона Манчестър Сити, докато отборът от "Анфийлд" приема Брентфорд.