Карло Анчелоти започна победно с Челси и в Шампионската лига, след като го стори във Висшата лига. В мач от група „D” „сините” се наложиха над Порто с 1:0 след гол на Никола Анелка.

Френският нападател се разписа три минути след начолото на второто полувреме, но лондончани изпитваха доста големи проблеми в атака. Очевидно бе, че изтърпяващият наказание от три мача Дидие Дрогба липсва на Челси.

Порто не се предаде от негативни резултат и се опитваше да стигне до изравнителен гол, но агресивната игра на тима доведе до червения картон на Фернандо в добавеното време./БЛИЦ

Челси – Порто 1:0
1:0 Анелка (48)

Челси: 1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 6.Рикардо Карвальо, 26.Джон Тери, 3.Ашли Коул, 21.Саломон Калу (77-35.Жулиано Белети), 13.Михаел Балак, 5.Майкъл Есиен, 8.Франк Лампард, 15.Флоран Малуда, 39.Никола Анелка

Порто: 1.Елтон, 13.Фусиле, 14.Роландо, 2.Бруно Алвеш, 15.Алмаро Перейра, 6.Фреди Гуарин, 25.Фернандо, 3.Раул Мейрелеш, 11.Мариано Гонсалес (54-9.Фалкао), 12.Хълк, 10.Кристиано Родригес (64-17.Силвестре Варела)