Австралия започна с победа участието си на Купата на Азия в Катар. В мач от група „В“ „кенгурата“ се наложиха с 2:0 над аутсайдера Индия. Двубоят се игра на стадион „Ахмад бин Али“ в Ал Раян, а на трибуните преобладаваха индийските фенове.

През първото полувреме австралийците имаха предимство на терена, но не успяха да пробият защитата на Индия. Джаксън Ървайн откри резултата в четвъртата минута на второто полувреме. Мустакатият халф беше точен с удар от десетина метра, след като вратарят Гурпет Сингх Сандху не се намеси добре при центриране.

Резервата Джордан Бос оформи крайния резултат в 70-ата минута, след като се разписа с първото си докосване до топката. 21-годишният ляв бек се възползва от центриране по земя на Райли Макгрий, който също влезе в игра като смяна.

В другия мач от групата Узбекистан играе срещу Сирия по-късно тази вечер от 19:30 часа. Три часа по-рано Китай се изправя срещу Таджикистан в среща от група „А“, в която вчера домакинът Катар победи Ливан с 3:0.