Българските национали Георги Миланов и Петър Занев записаха победи във втория кръг на руската Премиер лига. ЦСКА (Москва) се наложи с 0:1 като гост на новака Оренбург, а Амкар постигна успех с 2:0 над Анжи.

Георги Миланов започна като резерва за „армейците“, но в 81-ата минута се появи в игра на мястото на Георгий Шченников. Само три минути по-късно Роман Ерьоменко вкара победния гол след асистенция на Понтус Вернблум.

Петър Занев беше с капитанската лента на Амкар при домакинския успех над Анжи. Чума Анене откри резултата в 31-ата минута, а в 66-ата Огуде пропусна дузпа за домакините. Тимът от Перм все пак стигна до втори гол в мача. Две минути преди края се разписа Николай Зайцев. Гостите от Махачкала завършиха двубоя с човек по-малко заради червения картон на Александър Жиров в 65-ата минута.

Така Амкар и ЦСКА (Москва) временно са лидери в класирането на руското първенство с по 4 точки. Тимът от Перм е първи заради по-добра голова разлика.