АПОЕЛ (Никозия) се върна на върха в класирането на кипърското първенство след убедителен успех с 3:0 над гостуващия Неа Саламис и има аванс от 2 точки пред АЕК Ларнака, който в събота се наложи с 3:1 над Паралимни. Георги Костадинов започна като титуляр за домакините и получи жълт картон в края на първото полувреме, а на полувремето отстъпи мястото си на Далсио.

Двубоят беше равностоен само до 22-ата минута, когато Жорж Манджек от Неа Саламис напусна терена с директен червен картон. Четвърт час по-късно Анастасиос Донис откри резултата с удар отблизо. Второто попадение вкара Гиорги Квилитая в 55-ата минута с добавка, а в 63-ата се разписа и Федерико Македа.

Българският национал Илиан Илиев пък започна като титуляр за Аполон (Лимасол), който победи градския съперник АЕЛ (Лимасол) с 2:0. Йоанис Питас даде аванс на Аполон в 11-ата минута, а в 68-ата гостите двата тима останаха  с по 10 човека на терена след червени картони на Себастиан Даваст и Валентин Роберж. В 72-ата минута Илиев напусна терена, заменен от Данило Шполярич, а десет минути след това Аполон си реши мача с втори гол. Негов автор стана Исраел Кол. Четири минути преди края на срещата Андре Тейшейра вкара гол за АЕЛ, но след преразглеждане с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Аполон е на пето място в класирането с 44 точки. АЕЛ от своя страна е на осма позиция с 35. Лидер е АПОЕЛ с 59 точки.