Защитаващият титлата си Ривър Плейт победи като гост Атлетико Рафаела с 2:1 в мач от 13-ия кръг на аржентинското първенство. Шампионите имат 4 точки аванс на върха пред втория Ланус и са на 5 точки пред Индепендиенте. Диего Монтиел откри резултата за домакините, но Ривър Плейт стигна до успех след голове на Леонардо Пискуличи в 50-а и на Ариел Рохас в 66-а минута.

Хуан Мануел Мартинес отбеляза две попадения през първите 45 минути, с които донесе победата на Бока ХУниорс с 2:0 над гостуващия Дефенса и Хустисия. Мартинес първо се разписа в 9-ата минута, а след това и в 41-ата след грешка на вратаря Фернандо Пелегрино. След успеха Бока вече има актив от 23 точки и заема пето място в класирането.