На 82-годишна възраст почина бившият английски съдия Джак Тейлър, съобщават световните агенции.

Тейлър е известен като реферът, който отсъжда първата дузпа във финал на Световно първенство. Това се случи на Мондиал 1974, когато в Мюнхен домакините от ФРГ побеждават Холандия 2:1. Тогава английският съдия първо отсъжда дузпа за „лалетата’ още във 2-ата минута и Неескенс я превръща в гол за 0:1. След това в 25-ата минута е отсъден и 11-метров наказателен удар и за ФРГ, а Брайтнер изравнява за 1:1. Победният гол за домакините идва в 43-ата минута, когато Герд Мюлер е точен за крайното 2:1.

В над 30-годишната си кариера Джак Тейлър свири повече от 1000 официални мача, в това число и над 100 международни срещи на национални отбори.