Дебютантът в Шампионската лига Рубин замрази Барселона и спечели домакинско равенство 0:0 в мач от Група „F” на турнира.

Европейските шампиони, които бяха победени от руския първенец с 2:1 преди две седмици на „Камп Ноу”, доминираха през по-голямата част от мача, игран при минусови температури, но не успя да оползотвори малкото си положения.

Най-добрата ситуация за Барса бе още във втората минута, когато Златан Ибрахимович бе изведен сам срещу Рижиков след пас на Иниеста, но удари само гредата на вратата на Рубин.

Равенството остани и двата отбора с пет точки след 4 мача в равностойната група, където Динамо (Киев) с четири точки приема Интер с три точки./БЛИЦ

Рубин – Барселона 0:0

Рубин: 77.Сергей Рижиков, 3.Кристиан Ансалди, 4.Сесар Навас, 9.Лаша Салуквадзе, 19.Виталий Калешин, 76.Роман Шаронов, 7.Сергей Семак, 15.Александр Рязанцев, 16.Кристиан Нобоа, 61.Гьокдениз Карадениз (63-11.Александър Бухаров), 10.Алехандро Домингес

Барселона: 1.Виктор Валдес, 2.Даниел Алвеш, 3.Жерар Пике, 5.Карлес Пуйол, 22.Ерик Абидал, 6.Шави Ернандес, 24.Яя Туре, 15.Сейду Кейта (83-14.Тиери Анри), 8.Андрес Иниеста, 9.Златан Ибрахимович, 10.Лионел Меси