Колумбия победи Хаити с 3:1 в последната контролна среща на двата тима преди участието им на Копа Америка 2016. „Кафеджиите“ бяха на терена в Маями без Радамел Фалкао, който пропуска турнира заради контузия, и Хамес Родригес, отпразнувал спечелването на Шампионската лига със съотборниците си от Реал (Мадрид).

Селекционерът Хосе Пекерман заложи на подмладен състав и пусна в титулярния състав 19-годишния Марлос Морено, а през второто полувреме даде шанс и на 21-годишния Роджер Мартинес.

Дайро Морено даде аванс на Колумбия в 14-ата минута с акробатично воле, но шест минути по-късно хаитяните изравниха след гол с глава на Вилд-Доналд Герие.

Надеждите на скромния тим бяха попарени шест минути преди почивката, когато Макс Илер получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Колумбия се възползва от численото си предимство след интервала. Хуан Куадрадо даде аванс на тима си в 54-ата минута, а 18 минути преди края Роджер Мартинес ознаменува с гол дебюта си за националния отбор.

Колумбия започва участието си на Копа Америка 2016 на 4 юни с мач срещу САЩ. В Група „А“ са още Парагвай и Коста Рика. Хаити е в Група „В“ на турнира заедно с Бразилия, Еквадор и Перу. Първият мач на хаитяните е на 5 юни срещу перуанците.

СЪСТАВЪТ НА КОЛУМБИЯ: Давид Оспина, Кристиан Сапата, Фарид Диас (46-Франк Фабра), Сантяго Ариас, Джейсон Мурийо (61-Фелипе Агилар), Хуан Куадрадо (66-Андрес Роа), Даниел Торес (46-Карлос Санчес), Себастиан Перес (60-Гийермо Селис), Дайро Морено, Карлос Бака (46-Роджер Мартинес), Марлос Морено

СЪСТАВЪТ НА ХАИТИ: Джони Пласид, Ким Жаги, Ромен Женевоа, Мешак Жером, Кевин Лафранс (78-Бриан Алсеюс), Жан Сони Алсена (55-Режинал Горо), Джеймс Марселен (59-Жан Александър), Макс Илер, Вилд-Доналд Герие (49-Сони Норд), Кервенс Белфорт (62-Дюкен Назон), Джеф Луи (48-Сони Мустивар)