Астън Вила и Фулъм постигнаха победи в първите срещи от английската Висша лига след кончината на кралица Елизабет II.

Воденият от Стивън Джерард тим на Вила се наложи с 1:0 след гол на Джейкъб Рамзи малко преди почивката. Младокът вкара в 41-ата минута с добавка отблизо, за да могат бирмингамци да съберат 7 точки, колкото има и Саутхемптън.

В другата среща Фулъм спечели битката на новаците с Нотингам Форест с 3:2 като гост след 3 попадения в рамките на 6 минути.

Тайво Авони откри за домакините още в 11-ата, ала след паузата лондончани започнаха много силно и стигнаха до обрата. Кени Тете изравни след асистенция на дебютиралия Вилиан в 54-ата минута, а в 57-ата Жоао Палиня направи 2:1.

След още 3 минути пък португалецът асистира на Харисън Рийд, който направи резултата 3:1 преди Люис О‘Брайън да оформи крайното 3:2 в 77-ата минута.

Така Фулъм вече има 11 точки, докато Нотингам Форест остана с 4 на предпоследното място и в серия от 4 загуби в английския елит.