Трикратният азиатски шампион Поханг Стийлърс започна участието си в новото издание на Шампионска лига на Азия с убедителна победа с 3:0 като гост на носителя на трофея за 2008 г. Гамба Осака (Япония) в мач от Група “Е”. Бившият нападател на ЦСКА Янис Зику остана резерва за корейския тим.

Ким Тау Су откри резултата в 19-ата минута след удар с глава, а три минути по-късно Зоран Редулич удвои. Стражът Йосуке Фуджигая изби удар, а топката рикошира в сърбина и влезе във вратата. Бившият нападател на Локомотив (София) Дерек Асамоа вкара третия гол за победата в 79-ата минута.

Поханг Стийлърс, азиатски шампион за 1997, 1998 и 2009 г., се класира за груповата фаза чрез плейофи, където отстрани тайландския Чонбури. Гамба Осака получи директно място в групите, тъй като финишира трети в японската Джей Лига.

В Група “F” на турнира ФК Токио победи Бризбейн с 2:0, а корейският Улсан Хюндай се наложи с 2:1 над китайския Гуоан. Първите два отбора от всяка от осемте групи се класират за осминафиналите през май.