Новакът Нант спечели с 1:0 гостуването си на Олимпик (Марсилия) в мач от 17 кръг на френската Лига 1 и излезе на четвърто място, прескачайки марсилците в класирането.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Алехандро Бедоя в 17-ата минута. Ударът на американския национал се отклони в тялото на Бенжамен Менди и излъга тръгналия в другата посока Стив Манданда.

С втората си поредна победа „канарчетата“ събраха 29 точки, две повече от Олимпик (Марсилия). Лидер е ПСЖ с 37 точки, на една пред Лил и две пред Монако.

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 17 КРЪГ
От 6 декември (петък)
Олимпик (Марсилия) – Нант 0:1

ПРЕДСТОЯЩИ
На 7 декември (събота): ПСЖ – Сошо, Лориен – Рен, Реймс – Ница, Сент Етиен – Евиан, Валансиен – Гинган
На 8 декември (неделя): Бордо – Лил, Бастия – Олимпик (Лион), Тулуза – Монпелие, Монако - Аячо

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 37, 2.Лил 36, 3.Монако 35, 4.Нант 29, 5.Олимпик (Марсилия) 27 и др.