Първодивизионен мач в Южна Бразилия бе спрян за няколко минути, след като полицейско куче нахапа крака на футболист.

Телевизионните камери показаха кучето, порода Немска овчарка, да хапе нападателя на Кашиас Вандерлей, докато той и няколко негови съотборници бяха наобиколили рефера близо до крайната линия.

Кучето е било на каишка, но водещият го полицай, който е бил извикан на помощ на съдията, се приближил твърде близо и песът нападнал. Жертва се оказал Вандерлей и в захапката на Немската овчарка попаднало бедрото на левият му крак и част от гащетата.

Според Globoesporte.com нападателят е получил медицинска помощ и се е върнал в игра, а срещата от първенството на щата Рио Гранде до Сул е била спряна за близо 10 минути. Кашиас загуби с 0:1 двубоя с Ново Хамбурго.