Полиция трябваше да се намеси, за да спаси съдията Мариелсон Алвес Силва от гнева на играчите на Фигейрензе. Реферът беше атакуван от футболистите на тима след драматичната домакинска загуба с 1:2 от Интернасионал в мач от 38-ия (последен) кръг на бразилското първенство.

Домакините поведоха с гол на Пабло в 50-ата минута, но Интернасионал постигна обрат с попадения на Рафаел Моура в 87-ата и на Велингтон Силва в петата минута на добавеното време. По двама играчи на двата тима бяха изгонени в последните 15 минути.

Победа в мача щеше да гарантира на Фигейрензе 11-о място в класирането, а сега тимът финишира на 12-и с 47 точки. Интернасионал приключва сезона на трето място с 69 точки.

С последния съдийски сигнал играчите на Фигейрензе атакуваха съдията, недоволни от неговите отсъждания по време на срещата. Един футболист на Интернасионал се опита да защити Мариелсон Алвес Силва, но усилията му бяха неуспешни срещу атаката на целия тим на домакините.

Реферът опита да избяга от нападателите си, но намери спасение едва, след като на терена нахлуха полицейски служители.