Полша победи Украйна с 3:1 у дома в контролна среща, част от подготовката на двата тима за Евро 2024 в Германия (14 юни - 14 юли).

Звездата на Лудогорец Якуб Пьотровски пропусна срещата, тъй като треньорът на поляците Михал Пробиерц реши да направи ротации в тима.

И четирите попадения паднаха през първата част, когато „Дружина полска“ поведе класика за половин час след попаденияв на Себастиан Валукевич в 11-ата, Пьотр Желински в 16-ата и на Тарас Романчук в 30-ата минута. Четири минути преди почивката пък Артьом Довбик оформи крайния резултата - 3:1.

Полша има да изиграе още една контрола срещу Турция, преди да стартира участието си на Европейското първенство, където е в група „D“ с отборите на Австрия, Нидерландия и Франция.

За Украйна предстои мач с Молдова и след това се отправя към Германия, където е в група „E“ с тимовете на Румъния, Словакия и Белгия.