Руският Кубан, с Ивелин Попов в състава си, загуби градското дерби с ФК Краснодар с 1:2. Победното попадение падна в 94-ата минута, а в основата и на двата гола на победителите бе бившият футболист на “Левски” Жоазиньо.

Кубан откри резултата в 55-ата минута, когато Араз Йозбилиз се възползва от груба грешка в защитата на домакините и откри с удар по земята.

В последните минути на мача символичните домакини упражниха сериозен натиск и стигнаха до успех. В 84-ата минута Жоазиньо центрира от фаул, топката се отклони от защитник на Кубан и бе засечена от Шипицин. В последната минута от даденото продължение Жоазиньо отново центрира от фаул и отново защитата на Кубан не се справи със ситуацията, което доведе до победното попадение на Александър Мартинович.

Ивелин Попов игра цял мач за Кубан и се представи на ниво. Капитанът на България бе близо до отбелязването на много красив гол, но при прехвърлящият му удар топката кацна върху мрежата.

Кубан е на 4-а позиция с 31 точки, а ФК Краснодар се намира на 9-о място с 25.