Нападателят на Кубан Ивелин Попов направи страхотен мач при победата на тима му срещу Ростов с 2:0. Националът реализира и двете попадения в срещата, като бе съвсем близо и до хеттрик.

Попов откри резултата в 48-ата минута с хубав удар от движение, а секунди по-късно получи и жълт картон заради бурно изразена радост. В 56-ата минута отново Попов бе точен, след като получи топката непокрит в наказателното поле и с лекота я прати в мрежата зад Стипе Плетикоса.

Малко по-късно той можеше да реализира и трети гол, след като бе изведен очи в очи с хърватския страж на Ростов, но Плетикоса спаси ударът му.

Десет минути преди края на срещата попов бе заменен и обра овациите на феновете на Кубан. С победата тимът на Попов се изкачи на пето място в класирането с 44 точки, колкото има и четвъртият – Спартак (Москва).