Българският национал Ивелин Попов записа минути при "тъжната" победа на Спартак (Москва) над Криля Советов с 1:0 у дома. Феновете не бяха въодушевени от трите точки, след като преди няколко дни тимът им изненадващо отпадна от Лига Европа, елиминиран от АЕК (Ларнака).

Попето бе резерва, но в 61-ата минута замени Роман Зобнин. В края на мача той на два пъти можеше да се разпише, но първо негов техничен удар мина над вратата, а в добавеното време стражът на Криля Советов не позволи да бъде прехвърлен.

Спартаковци създадоха доста голови положения преди почивката, но ги пропиляха с лека ръка. След влизането в игра на Попов и Лоренсо Мелгарехо атаката на московчани се изостри. В 70-ата минута Попов изведе на фланга Комбаров, който центрира към Ешченко и десният бек с глава отбеляза първия си гол за Спартак.

След два изиграни мача в първенството Спарта има 6 точки, но отстъпват по голова разлика на лидера Краснодар.
Криля Советов е с две загуби и заедно с новака Оренбург е единственият отбор без точка до момента. В