Велизар Попов дебютира с победа начело на новия си отбор Сур – 3:0 срещу Ал Аруба в мач от 5-ия кръг на първенството на Оман.
В 30-ата минута Калид Салех засече топката с глава след центиране и откри – 1:0. През второто полувреме се разписаха Ахмед Сияби и Сами ал Хасани. Сур се намира на пето място с 9 точки, три победи и две загуби. Лидер в класирането е Ал Сееб с 11 точки.

Пловдивският треньор предприе ново предизвикателство в своята кариера. Допреди месец Попов беше треньор на Ню Радиант от Малдивите. Той направи требъл със своя отбор, като спечели първенството, купата и суперкупата на страната. Попов записа 19 победи в 19 мача за своя тим и не допусна нито една загуба в първенството.

Попов се представи много добре и в евротурнирите, където класира своя тим до 1/4 финалите в турнира за Азиатската купа.
Сега пред Попов идва ново предизвикателство в Оман, като от Ню Радиант направиха всичко възможно да задържат специалиста, но той реши да напусне. Велизар Попов беше треньор на Черно море, а след варненци беше треньор на датския Либерика, молдовския Костулени и сега на Ню Радиант.