ЦСКА победи Спартак (Москва) с 2:1 в голямото дерби от 5-ия кръг на руската Висша лига. Ивелин Попов започна титуляр и остана на терена до края на срещата, а Георги Миланов влезе секунди преди края за "армейците". Капитанът на нашия национален отбор заработи дузпата за Спартак и получи добра оценка за представянето си.

В 31-ата минута символичните гости поведоха, след като вратарят Ребров изби удар с глава в напречната греда, а при добавката Сергей Игнашевич довкара също с глава в мрежата за 0:1. Само пет минути по-късно ЦСКА удвои резултата. Ахмед Муса излезе сам срещу вратаря на Спартак и го преодоля за 0:2.

Още в ответната атака много активният Попов овладя една топка на фланга и нахлу в пеналта, където беше повален от Бибрас Натхо - дузпа! Дмитрий Комбаров стреля хладнокръвно от "бялата точка" за 1:2.

В добавеното време на терена се появи и Георги Миланов, който замени Ерьоменко. ЦСКА е лидер във временното класиране с 15 точки, Спартак е четвърти с 10 т.