Интер и Наполи записаха поредни издънки в Серия "А". Особено болезнено беше поражението на "нерадзурите" в Генуа, където Сампдория се наложи с 1:0 в пряка битка за позициите, даващи право на участие в Лига Европа. Двубоят бе по-специален за треньорите Роберто Манчини и Синиша Михайлович, както и за Самуел Ето’о и Икарди, които са бивши играчи на другия отбор.

Единственото попадение на "Мараси" падна в 65-ата минута и беше дело на бразилеца Едер.

В същото време Наполи направи 1:1 у дома с Аталанта и така остана пети, а Сампдория вече е на 4-о място. От 55-ата минута гостите играха с 10 души, след като Алехандро Гомес получи червен картон. Де Гузман пък удари греда, преди Аталанта да поведе в резултата след груба грешка на централния бранител на домакините Пауло Енрике. Маурисио Пиния му отне топката и опъна мрежата за 0:1. Чак в 89-ата минута резервата Дуван Сапата успя да изравни за крайното 1:1. Треньорът на Наполи Рафа Бенитес реагира нервно на едно съдийско решение и беше изгонен на трибуните в последните секунди.

Удинезе и Фиорентина направиха атрактивно 2:2 на "Фриули". В герой за гостите можеше да се превърне Марио Гомес, който заби дубъл (50, 53), за да направи обрата пълен след гола на Ваго. Гръцкият национал Панайотис Коне обаче спаси точката на Удинезе с гол в 62-ата минута.

Милан – Каляри 3:1
1:0 Жереми Менез (21), 1:1 Диего Фариас (47), 2:1 Филип Мексес (49), 3:1 Жереми Менез (78-дузпа)
22.03.15
13:30 ч.
Емполи – Сасуоло 3:1
1:0 Рикардо Сапонара (46), 1:1 Даниеле Ругани (49-автогол), 2:1 Леван Мчедлидзе (59), 3:1 Рикардо Сапонара (60)
Наполи – Аталанта 1:1
0:1 Маурисио Пиниля (72), 1:1 Дуван Сапата (89)
22.03.15
21:45 ч.
Удинезе – Фиорентина 2:2
1:0 Мола Вагу (15), 1:1 Марио Гомес (50), 1:2 Марио Гомес (53), 2:2 Панайотис Коне (62)