Тимът на Фарьорските острови поднесе голямата сензация в в група F на европейските квалификации. Островитяните удариха Гърция с 2:1 и задълбочиха кризата при южните ни съседи. Те изтръгнаха победата и в Атина през ноември 2014 г., което струваше поста на предишния селекционер на „елините” Клаудио Раниери. Наследникът му Серхио Маркарян обаче също нямаше никакъв повод за усмивки след сблъсъка в Торсхавн.

В герои за домакините се превърнаха Халур Хансон (32) и Брандур Олсен (70). Голът на Сократис Папастатопулос в 84-ата минута само направи поражението на гостите по-почетно. След този успех Фарьорите се изкачиха на четвърто място във временното класиране с 6 точки. Последен остана гръцкият отбор само с 2 точици в актива.

В другия двубой от групата Северна Ирландия и Румъния завършиха 0:0. По този начин северните ни съседи запазиха първата си позиция и вече имат 14 точки.