Норвежкият гранд Молде записа поредна срамна загуба в Типелиген. Тимът, воден от Оле Гунар Солскяаер, падна у дома от Хаугесунд с 1:5 в мач от 10-ия кръг и и на последно място в класирането с 6 точки. Гуткяер откри за гостите още преди да е изтекла и 1-ата минута на мача, Вашхауд успя да изравни в 5-ата. Отново Гуткяер (42) се разписа за 1:2, а Сьдорлунд (47) и Хаукас (59) доведоха нещата до 1:5. Гуткяер оформи своя хеттрик с гол от дузпа в 84-ата минута за крайното 1:5. Лидерът Стрьомгодсет победи Сонгдал с 3:1 след дубъл на Боатенг и един гол на Йохансен.

В останалите срещи: Волеренга - Тромсьо 2:0, Бран – Алесунд 2:0, Викинг – Хьонефос 0:0, Лилестрьом – Санднес 2:2, Од Гренланд - Старт 0:1, Розенборг - Сарпсборг 4:2

В класирането Стрьомгодсет води с 23 точки, пред Розенборг с 20, Бран 18 и др.