Барселона и няколко ключови фигури от клуба бяха санкционирани от УЕФА за нарушения по време на реванша срещу Интер в полуфиналите на Шампионската лига, съобщава „Марка“.
Ламин Ямал и Роберт Левандовски получават глоби от по 5000 евро, след като не са се явили навреме за задължителния антидопингов контрол след края на срещата. Нарушението е отчетено като неспазване на процедурите, наложени от УЕФА.
Още по-сериозни са санкциите за старши треньора Ханзи Флик и неговия помощник Маркус Сорг. И двамата са наказани с лишаване от правото да водят един мач от турнира, както и с глоби от по 20 000 евро заради непристойно поведение край тъчлинията на „Джузепе Меаца“.
Клубът също е глобен с две отделни парични санкции – 5250 евро заради хвърлени предмети от трибуните и 2500 евро за използване на пиротехника от привържениците в сектора за гости.