Хърватският шампион Динамо (Загреб), който е воден от Ивайло Петев, победи РНК Сплит с 1:0 като гост в мач от 15-ия кръг на първенството. Това беше четвърти пореден успех за тима, откакто начело застана българският специалист. Единственото попадение заби 21-годишният Петър Стоянович в 17-ата минута. Лидерът в класирането Риека вчера победи с 2:1 Хайдук (Сплит) и има 41 точки, докато Динамо е втори с 35.

Успехът на гранда от Загреб беше отбелязан от местното издание „Ютарний лист“ със заглавието „Трагични в Севиля, юнаци в Сплит“. Заглавието прави отправка към погрома с 0:4 от Севиля в Шампионската лига през седмицата. Изданието подчертава, че това е поредната минимална победа на Динамо с 1:0, каквито бяха всичките 4 успеха дотук. „Петев все още не е оставил своя белег върху играта на отбора, но въпреки това намира начин да взима резултатите“, се отчита в статията.