Бетис и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в дерби мач от 32-рия кръг на Ла Лига. 

"Белия балет" отново разочарова верните си фенове и вече задраска и минималните си шансове за шампионската титла. 
„Вердибланкос“ изравниха с последната ситуация в мача и вече имат 50 точки на петото място. „Лос бланкос“ са втори със 74, на осем зад Барселона и с мач повече.

Иначе уж всичко започна отлично за Реал. В 17-ата минута тимът откри резултата. Федерико Валверде стреля силно от сериозна дистанция, Алваро Вайес изби встрани, но неубедително и Винисиус при добавката прати топката в мрежата за 0:1.

В 23-ата минута Браим Диас нанесе силен удар около точката на дузпата, топката срещна ръката на Рикардо Родригес, но съдията даде знак играта да продължи.

В края на първото полувреме Бетис изпусна няколко добри шанса. В 44-ата минута Антони стреля опасно към горния десен ъгъл, но Андрий Лунин извади. Две минути след това украинецът се справи сам срещу Седрик Бакамбу. Малко по-късно Пабло Форналс от добра позиция не уцели вратата.

В 55-ата минута съдията отмени гол на Реал заради засада на Мбапе. След час игра Вайес отрази опасен изстрел на Джуд Белингам от границата на наказателното поле. Скоро след това пък Лунин спаси коварен удар с глава на Кучо Ернандес отблизо.

Дълбоко в добавеното време, с последната ситуация в мача, се стигна до драмата! Антони отне отдясно и стреля, но бе блокиран, последваха няколко рикошета, а бившият играч на Барселона Ектор Бейерин от воле след лошо изчистване на Антонио Рюдигер вкара за крайното 1:1.