Миланският гранд Интер записа пети пореден мач без успех в Серия „А”. Този път тимът на Роберто Манчини се издъни у дома срещу последния в класирането и закъсал финансово Парма. Срещата от 29-ия кръг се игра на „Джузепе Меаца” и завърши при резултат 1:1. Фреди Гуарин бе точен за „нерадзурите”, а Анди Лила донесе точката на „дуковете”.

Въпреки очакванията за лесен домакински успех на Интер, гостите бяха по-активния тим през първите 45 минути. Те застрашиха на няколко пъти вратата на Ханданович, но първото попадение бе дело на Интер.

В 25-ата минута Фреди Гуарин опита удар от дистанцията, който направи безпомощен Миранте – 1:0.

В самият край на първата част обаче пармалатите изравниха. Силвестре Варела намери Лила с чудесно центриране, а футболистът на Парма реализира с глава.

През втората част Интер опита да стигне до успех, но атаките им не донесоха успех.

В друга среща от кръга Дженоа и Удинезе не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1. Себастиан де Майо откри за домакините в 19-ата минута, а Сирил Тереу изравни.

Верона – Чезена 3:3
1:0 Лука Тони (3), 2:0 Хуан Гомес (30), 3:0 Лука Тони (62), 3:1 Карлос Карбонеро (70), 3:2 Франко Бриенца (77), 3:3 Давиде Сучи (81)
Каляри – Лацио 1:3
0:1 Мирослав Клозе (31), 1:1 Марко Сау (49), 1:2 Лукас Билиа (60), 1:3 Марко Пароло (90)