Грандът Ливърпул продължава отчайващото си представяне и днес, като загуби с 1:2 у дома от новака Блекпул. Титуляр за гостите бе бившият френски нападател на ЦСКА Елиот Гранден, който остана на терена до 60-ата минута.

За "мърсисайдци" това бе трето поражение от началото на сезона. Възпитаниците на Рой Ходжсън изнесоха поредния си слаб мач и остават в зоната на изпадащите отбори, където попаднаха вчера за пръв път от 1984 година насам. След 7-ия кръг Ливърпул заема 18-ото място със само 6 точки в актива си.

Футболистите на Блекпул успяха да поведат на "Анфилд". В 29-ата минута точен от дузпа бе Чарли Адам, а събореният за наказателния удар Люк Варни успя да удвои аванса на гостите малко преди почивката.

През второто полувреме домакините успяха да върнат само един гол. Вкара го Сотирис Кириякос в 53-ата след асистенция на звездата Стивън Джерард.

Друг основен играч на Ливърпул - Фернандо Торес, получи контузия и още в 10-ата минута напусна принудително терена.