Портланд Тимбърс стана шампион на МЛС за първи път в историята си, след като вкара два бързи гола за победата с 2:1 над Кълъмбъс Крю на финала в Охайо.

Аржентинският халф Диего Валери даде аванс на Портланд след само 27 секунди игра след грешка на вратаря Стив Кларк. Род Уолъс удвои за „дървосекачите” в седмата минута.

Друга вратарска грешка, този път на стража на Портланд Адам Свараси, помогна за гола на Кей Камара, който се разписа за домакините в 18-ата минута. Това беше 26-ият му гол за сезона.

Кълъмбъс Крю обаче не успя да стигне до изравнителен гол до края на мача, а в 60-ата минута Камара за беше близо до реализирането на автогол. Малко след това нападателят на Тимбърс Фанендо Ади удари греда.

„Заложихме на малко дефанзивна тактика, но не може да спечелиш титлата, ако не си добър в защита. Невероятен беше начинът, по който затворихме играта през второто полувреме. Само преди две години нямаше да мога да накарам отбора си да играе по този начин. Това показва колко много израснахме, за да стигнем до тази титла”, заяви треньорът на Портланд Кейлъб Портър.