Португалските грандове Порто и Бенфика записаха лесни победи в мачовете от втората групова фаза от турнира за Купата на лигата. “Драконите” повалиха Насионал (Мадейра) с 2:0 като гости. Головета забиха Лучо Гонзалес и Отаменди.

Олянензе се опъна малко повече на Бенфика, но в крайна сметка отстъпи с 1:2. Брандао откри за домакините секунди след почивката, но в 70-ата Ридриго изравни. Класата все пак си каза думата и Лима донесе пълния обрат и победата с гол в 86-ата минута. В останалите мачове се получиха следните резултати: Ещорил – Витория (Сетубал) 0:0, Навал – Бейра Мар 0:0, Гимараеш – Брага 0:0, Рио Аве – Пасош Ферейра 2:3 и Морейрензе – Академика (Коимбра) 2:2.

Според регламента на турнира в тази фаза играят осемте победители от втория кръг и първите осем тима от последния сезон в Първа лига. Тези 16 отбора се разпределят в 4 групи от по 4, като играят всеки срещу всеки по една среща, а домакинството се определя чрез жребий. Към полуфиналите продължават само победителите в групите.