Порто остана непобеден през новия сезон, въпреки че през лятото се раздели със своя треньор Андре Вияш-Боаш и голмайстора си Фалкао. И без тях „драконите” бяха много блозо до успеха в дербито срещу Бенфика, но взеха само точка след 2:2 на „Драгао”.

Домакините повеждаха на два пъти в срещата, но така и не съумяха да запазят аванса си от един гол.
Клебер, който се раазписа в 37-ата минута, но само 10 по-късно щатният реализатор на гостите Оскар Кардосо възстанови равенството. След още три обаче аржентинският бранител Отаменди отново даде преднина от един гол на домакините, която те успяха да задържат до последните минути на срещата.

В 82-ата минута аржентинският халф Освалдо Гайтан възстанови равенството за втори път в срещата и така донесе точката на лисабонските „орли”.