Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Порто завърши 1:1 като гост на Витория Гимараиш в мач от 7-ия кръг на португалското първенство.

Звездата на тима Хълк откри резултата в 30-ата минута, преди Фаузи да изравни в 63-ата. Порто доигра мача с човек по-малко, след като Жорже Фусиле получи червен картон в 79-ата минута. Треньорът Андре Виаш Бояш пък бе изгонен от резервната скамейка заради бурните си реакции срещу съдийските отсъждания.

След 7-ия кръг в португалския елит Порто е убедителен лидер с 19 точки, а три отбора имат по 12 - Витория Гимараиш, Олянензе и Бенфика.

Съперникът на Левски Спортинг (Лисабон) също не успя да победи в шампионатния си двубой, завършвайки 1:1 като гост на Бейра Мар. Ренан откри за домакините в 38-ата минута, а Жоао Перейра изравни в 41-ата.

След равенството "лисабонските лъвове" са на 10-ото място в класирането с 9 точки. /БЛИЦ