Порто се класира за осминафиналите на Лига Европа, въпреки че допусна домакинско поражение с 0:1 от Севиля. “Драконите" бяха спечелили първия мач с 2:1.

Единственото попадение в мача бе реализирано от резервата Луиш Фабиано в 72-ата минута. Бразилецът се появи в игра в 56-ата минута на мястото на Серхио Санчес.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души. Порто остана с намален състав веднага след гола, след като Алваро Перейра получи директен червен картон за груб фаул. Пет минути по-късно Алексис получи втори жълт картон и остави Севиля с 10 души.

На осминафиналите Порто ще се изправи срещу ЦСКА (Москва), който вчера отстрани ПАОК след 1:1 на реванша. “Червеноармейците" спечелиха първия мач в Солун с 1:0./БЛИЦ

Порто - Севиля 0:1
(в първия мач 2:1)
0:1 Луиш Фабиано (72)