Порто победи Атлетико (Мадрид) в мач от Група „D” на Шампионската лига с два късни гола. Така продължи слабият старт на сезона за „дюшекчиите”.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао се разписа с пета в 76-ата минута и даде нова насока на мача, който изглежда отиваше към равенство.

Без остовния си нападател Фернандо, който бе наказан, Порто трудно създаваше опасности през първото полувреме. Единственото по-сериозно положение бе в 11-ата минута, когато удар на Мейрелеш бе блокиран от Уйфалуши.

Атлетико рядко застрашаваше вратата на Елтон и най-доброто положение за испанците бе след грешка на домакините. Агуеро пресече пас назад на Томаш Коща, но стреля право във вратаря на Порто.

„Атлетико игра с четири централни защитници и не ни позволи да играем на скорост, нямаше достатъчно пространство. Влизането в игра на Гуарин освободи място за Мейрелеш. Така стигнахме до гол и до контрол върху играта”, заяни треньорът на Порто Жезуалдо Ферейра.

Давид Де Геа, 19-годишният вратар на Атлетико, който замени Роберто през първото полувреме, спаси удар на Хълк в 76-ата минута, но топката попадна обратно в бразилския нападател, който подаде и Фалкао вкара с пета.

Седем минути по-късно централните защитници на „драконите” се включиха при изпълнение на корнер и ударът на Бруно Алвеш се удари в гредата. Роландо обаче се разписа при добавката./БЛИЦ

Порто – Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Фалкао (76), 2:0 Роландо (83)

Порто: 1.Елтон, 13.Фусиле, 14.Роландо, 2.Бруно Алвеш, 15.Алваро Перейра, 7.Фернандо Белуши, 20.Томаш Коща (67-6.Гуарин), 3.Раул Мейрелеш, 11.Мариано Гонсалес (90-8.Диего Валери), 9.Фалкао, 12.Хълк

Атлетико (Мадрид): 13.Роберто (26-43.Давид де Геа), 17.Томаш Уйфалуши, 22.Пабло Ибанес, 16.Хуанито, 21.Луис Переа, 9.Хурадо (79-19.Хосе Антонио Рейес), 12.Пауло Асунсао, 23.Клебер Сантана, 20.Симао Саброса (70-11.Макси Родригес), 10.Серхио Агуеро, 7.Диего Форлан