Порто излезе начело в португалското първенство, след като спечели домакинския мач срещу Фейрензе от 20-ия кръг с 2:0. След успеха “драконите” вече имат 49 точки, с колкото е и Бенфика. "Синьо-белите" обаче са с по-добра голова разлика. “Орлите” от Лисабон направиха равенство 0:0 при гостуването си на Академика Коимбра. От началото на сезона Порто изпитваше затруднения и дълго време отстъпваше лидерската позиция на Бенфика, който обаче в последните си два мача допусна равенство и загуба.

Срещу Фейрензе Майкон откри резултата в полза на Порто в 68-ата минута. Преди това Хълк пропусна дузпа, а за нарушението Лусиано от състава на гостите получи директен червен картон. В 72-ата минута влезлият като резерва колумбиец Джеймс Родригес оформи крайното 2:0.

Спортинг Брага има шанса да се доближи до грандовете, ако днес спечели регионалното дерби с Витория Гимараеш. Тимът в момента е с 43 точки. На четвърта позиция е Спортинг (Лисабон) с 38, колкото има и Маритимо./БЛИЦ

Брага – Витория Гимараиш

Класиране след 20 кръг: 1.ПОРТО 49 точки, 2.Бенфика 49, 3.Брага 43 (мач по-малко), 4.Спортинг 38, 5.Маритимо 38, 6.Витория Гимараиш 29 и други.