Порто остава лидер в група “А” от Шампионската лига с пълен актив от точки до този момент – 9. Португалците се наложиха в изключително оспорван мач с 3:2 над Динамо (Киев).

“Драконите” започна с мечтан старт и гол още в 15-ата минута. Вкара го Силвестре Варела. Тъмнокожият стрелец овладя пас на аржентинеца Лучо Гонсалес около точката на дузпата, финтира защитник и с много мощен удар опъна мрежата – 1:0.
Отговорът на Динамо обаче не закъсня. В 21-ата минута ветеранът Олег Гусев надскочи заспалата отбрана на домакините и засече центриране от корнер с глава за 1:1.

Португалците не се смутиха от изравнителния гол и продължиха да доминират пред своя публика на “Драгао”. В 36-ата минута Джеймс Родригес завърши многоходова акция, извеждайки много добре през центъра Джаксън Мартинес. 9-ката на домакините плъзна топката под тялото на вратаря на гостите за 2:1. В 72-ата минута упоритите динамовци отново успяха да изравнят с гол-красавец на Бруно Идейе. Нигериецът си спря на гърди в пеналта великолепен пас на Ярмоленко и вкара от въздуха с левия крак за 2:2. Трилърът обаче продължи. В 78-ата мълниеносна контраатака на Порто доведе до трето попадение за домакините. Лучо Гонзалес центрира фантастично от дясното крило към непокрития на задна града Мартинес и младокът само засече топката в мрежата, фиксирайки крайното 3:2.

ГРУПА “А”
 1:0 Силвестре Варела (15), 1:1 Олег Гусев (21), 2:1 Джаксън Мартинес (36), 2:2 Браун Идейе (72), 3:2 Джаксън Мартинес (78)

Порто: 1.Елтон, 30.Отаменди, 22.Мангала, 2.Данило, 4.Майкон , 3.Гонзалес, 8.Моутиньо (75 - 35.Дефур), 25.Фернандо, 17.Варела (64 - 27.Атсу), 9.Мартинес, 10.Родригес (90+2 - 13.Мигел Лопеш)

Динамо (Киев): 1.Шовковский, 33.Тайво, 3.Бетао , 17.Михалик, 34.Хачериди, 20.Гусев, 4.Мигел Велосо , 5.Вукойевич (84 - 21.Кранчар), 19.Гармаш , 11.Идейе, 9.Ярмоленко