Осигурлият си предсрочно титлата в Португалия Порто се класира на финал за Купата на страната след победа с 3:1 над Бенфика. "Драконите" направиха почти невъзможното, след като бяха загубили с 0:2 в първия мач.

В рамките на 10 минути през второто полувреме гостите реализираха три гола във вратата на своя съперник, което им отвори вратата към финала. Жоао Мутиньо откри в 64-ата, Хълк удвои в 72-ата, а Фалкао направи 0:3 в 74-ата.

Бенфика все пак успя да намали в 80-ата минута от дузпа, реализирана от Оскар Кардосо, но това се оказа недостатъчно за продължаване на тима напред.

Така Порто се класира на финала в турнира заради повечето вкарани голове на чужд терен. "Драконите" ще спорят за трофея с Витория Гимараеш. /БЛИЦ